Return to Schedule/Results (Years 2013 thru 2001)

2010 Region 4 Qualifier

4/25/10 – Rough River Lake

 

Anglers

Name Club BF RC F i sh Wght Pnlty B/F Total Pnts Qual Reg
1 Heath Martin Bardstown Bassmasters Y 5 / 5 9.27 9.27 300 yes 3
2 Scott Jones KBF Statewide Bass Club Y Y 5 / 5 8.50 8.50 299 new 4
3 Steven Taylor Bardstown Bassmasters Y Y 5 / 5 8.13 8.13 298 yes 3
4 David Taylor Fish Hedz Bass Club Y 5 / 5 7.44 7.44 297 new 4
5 Shawn Harris Lake Cumberland Bass Club 5 / 5 7.38 7.38 296 new 2
6 Earl T Maines Lake Cumberland Bass Club Y Y 4 / 4 6.46 6.46 295 new 2
7 Mark Wenger KBF Statewide Bass Club Y 3 / 2 6.85 0.50 6.35 294 new 4
8 Charles Don Newman KBF Statewide Bass Club Y Y 3 / 2 6.64 0.50 4.12 6.14 293 new 4
9 William Lowther Mid State Bassmasters Y Y 5 / 5 6.12 6.12 292 yes 4
10 Bryan Snyder Team Buckeye Y Y 3 / 3 5.20 5.20 291 new 2
11 Jason Vanhook Billy`s Great Outdoors BC Y 3 / 3 4.29 4.29 290 new 2
12 Kenneth Davis Team Buckeye Y Y 3 / 3 3.99 3.99 289 2
13 Donnie Cato Madisonville Bass Club Y Y 3 / 3 3.36 3.36 288 yes 1
14 Stewart Weber Bottomline Bassmasters 3 / 3 3.20 3.20 287 4
15 John Dixon Barren Bassmasters Y 3 / 3 3.03 3.03 286 3
16 Lonnie Jones Gallatin Co Bass Club Y 2 / 2 2.79 2.79 285 2
17 Timothy Lanham Bottomline Bassmasters Y 2 / 2 2.52 2.52 284 4
18 Benjamin Dowdy KBF Statewide Bass Club Y 3 / 3 2.49 2.49 283 4
19 Rodney Bridgman Lake Cumberland Bass Club Y 2 / 2 2.02 2.02 282 2
20 Charles Grim Pulaski County Bass Anglers Y 2 / 2 1.88 1.88 281 3
21 Ronald Rowlett Pulaski County Bass Anglers Y Y 1 / 1 1.67 1.67 1.67 280 3
22 Gerald Smith Mid State Bassmasters Y Y 1 / 1 1.18 1.18 1.18 279 4

Co-Anglers

Name Club BF SP F i sh Wght Pnlty B/F Total Pnts Qual Reg
1 James K Freeman KBF Statewide Bass Club Y 5 / 5 9.72 2.38 9.72 300 yes 3
2 Barry W Ward KBF Statewide Bass Club Y 4 / 4 7.20 7.20 299 new 4
3 James S. Burns Pulaski County Bass Anglers Y 4 / 4 6.86 6.86 298 yes 3
4 Gerald Weber Bardstown Bassmasters 3 / 3 6.03 2.86 6.03 297 new 3
5 Rick Stringer Lake Cumberland Bass Club Y 5 / 5 5.95 5.95 296 yes 2
6 Michael R Johnson Pulaski County Bass Anglers Y 3 / 3 5.59 2.34 5.59 295 new 3
7 Joe Rush Billy`s Great Outdoors BC Y 3 / 3 5.29 5.29 294 new 2
8 Gregory Weber Bottomline Bassmasters 3 / 3 4.89 4.89 293 yes 4
9 Jerry L. Turner Gallatin Co Bass Club Y 3 / 3 4.15 4.15 292 yes 2
10 Michael Chelinsky Bottomline Bassmasters Y 2 / 2 3.72 3.72 291 new 4
11 Mike W. Sullivan Gallatin Co Bass Club Y 2 / 2 3.45 3.45 290 new 2
12 Tim Blythe Mid State Bassmasters Y 2 / 2 3.16 3.16 289 new 4
13 Kenneth Stevens Bardstown Bassmasters Y 2 / 2 2.82 2.82 288 new 3
14 Shawn Chris Robinson KBF Statewide Bass Club Y 2 / 2 2.62 2.62 287 4
15 Michael David Young Southern KY Bassmasters Y 2 / 2 2.12 2.12 286 3
16 James Doug Carrico Bardstown Bassmasters Y 1 / 1 1.70 1.70 1.70 285 3
17 Gary Cato Madisonville Bass Club Y 1 / 1 1.64 1.64 1.64 284 1
18 Mike Conway Lake Cumberland Bass Club Y 1 / 1 1.61 1.61 1.61 283 2
19 Tom Whittington Barren Bassmasters Y 1 / 1 1.51 1.51 1.51 282 yes 3
20 Michael Ray Tester Hooks & Sinkers Bass Club 1 / 1 1.46 1.46 1.46 281 yes 4
21 Herb Engelhart Southern KY Bassmasters 1 / 1 1.30 1.30 1.30 280 3
22 Rodney Hoffman Southern KY Bassmasters 1 / 1 1.03 1.03 1.03 279 3

Permanent link to this article: https://kybassfed.com/tournaments/tournament-schedules/schedule-archives/scheduleresults-years-2012-thru-2001/2010-region-4-qualifier/